Kalıphane Bölümümüz, 1978 yılında şirketimizin kurucusu Yusuf PEKBAYIK tarafından ilk kurulan bölümlerden birisidir. Metal ve alüminyum kalıp imalatımız sürekli iyileştirme ve geliştirme prensipleri ile hizmet vermektedir.

Teknolojik makinaları, detaylı, fonksiyonel çalışma ekipmanları, eğitimli ve tecrübeli çalışan kadrosuyla müşterilerimizden gelen talepler AR-GE birimimizde gözden geçirilerek üretim öncesi çizimleri yapılmaktadır. Kalıp üretiminin tamamı modern makinelerimizle işlenip ustalarımızın da tecrübeleri birleştirilerek kalıplar hazırlanmaktadır.

Kalıp ve üretim bölümlerimizin birlikte uyumlu çalışmalarıyla daha verimli ve anında müdahale edilebilen bir sistem kurulmuştur. Enjeksiyon makinelerimizde üretimini de gerçekleştirme imkânımız olduğu için kalıplar bağlanarak ilk numuneler alınıp müşteri onayına sunulmaktadır. Müşteriden gelen onay veya yeniden düzenleme talepleri doğrultusunda gereken düzenleme yapılır ve müşteri onayı alınır.

Müşterinin talepleri doğrultusunda üretim devam ettiği sürece kalıpta herhangi bir sorun olduğunda kalıp bakım birimince müdahale edilir, sorun giderilir ve üretime devam edilir. Kalıp bakım, onarım, tadilat gibi faaliyetler (kalıpta herhangi bir ölçüsel değişim talebi olmadığı sürece) müşteriye yansıtılmaz.

AVANTAJLARIMIZ:
Kalıp çizim, üretim ve bakımlarını kendi bünyemizde yapabiliyor olmamız,
Kalıp problemlerine vakit kaybetmeden anında müdahale edebilmemiz,
Eğitimli ve tecrübeli personelimizle müşteriyi doğru yönlendirebilmemiz,
Bulunduğumuz yerin konumunun ulaşıma kolay olması vb.

MAKİNELERİMİZ:
CNC
TORNA
FREZE
MATKAP